Zgromadzamy się w imię Pana Jezusa Chrystusa. Mt 18,20

 

Nazywam się Natalia Barszczyk, mam 19 lat i pochodzę z Wąbrzeźna. Urodziłam się i dorastałam w rodzinie rzymsko-katolickiej. Praktycznie co niedzielę byłam w kościele, czy to z rodzicami czy z dziadkami, ale jakoś sama nie garnęłam się do zagłębiania się w tradycję i czy faktycznie jest ona zgodna z Biblią. Chodziłam do kościoła i byłam katoliczką, ponieważ cała moja rodzina od początku wychowywana była w tej religii.

Jeszcze 3 lata temu nie myślałam o zbawieniu jako czymś ważnym, nie bardzo chciałam zagłębiać się w wiarę i w to co będzie ze mną po śmierci. Moje życie było dobre i wygodne, to co mówił kościół katolicki, czyli różne święta i obrządki nie były dla mnie jakimś problemem, traktowałam to jako część mojego życia, nie myśląc w tym wszystkim o zbawieniu duszy.

Mój tata palił odkąd pamiętam i marzyłam żeby przestał, strasznie mi to przeszkadzało, ale oprócz tego czytając i dowiadując się o różnych chorobach które wywołuje palenie papierosów tym bardziej bałam się, że może poważnie zachorować. Tata oczywiście próbował rzucić, ale za jakiś czas znów wracał do nałogu. Kiedy tata przeszedł na emeryturę (był strażakiem, więc mógł pójść wcześniej), zaczął bardziej interesować się polityką i ogólnie często szperał w Internecie, aż pewnego dnia natknął się na 2 przykazanie biblijne, które mówi o tym, że.. "Nie będziesz czynił sobie żadnego rzeźbionego posągu ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w górze na niebie, co jest nisko na ziemi ani co jest w wodach pod ziemią." Księga Wyjścia 20:4. Zainteresowało to tatę, bo kościół katolicki o tym nie mówił, tym bardziej że tam właśnie można zobaczyć mnóstwo figur i obrazów czy to świętych czy Marii, zorientowal sie też, że nawet nie mamy w domu Biblii, więc kupił i zaczął czytać.
Zobaczył, że Bóg przygotował już dla nas zbawienie, i że jest ono dostępne dla każdego PRZEZ WIARĘ W JEZUSA CHRYSTUSA, który umarł i zmartwychwstał byśmy my mogli żyć przez Niego! II List do Tymoteusza 1:9
"Który nas zbawił i powołał świętym powołaniem nie na podstawie naszych uczynków, ale na podstawie swojego postanowienia i łaski, która została nam dana w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasy."
Tata widział swój grzech i uwierzył, że tylko krew Chrystusa może go zbawić.
Chciał się tym podzielić z całą rodziną i mówił nam wszystkim, o tym, co przeczytał w Piśmie Świętym, mówił nam o piekle, że jest faktycznie życie po śmierci, i że sami nie możemy siebie zbawić, bo nie jesteśmy godni i nigdy nie będziemy..
List do Rzymian 3:10
"Jak jest napisane: Nie ma sprawiedliwego, ani jednego;"
Bardzo dał mi do myślenia filmik, który pokazywał jak może wyglądać piekło, po tym zaczęłam wyobrażać sobie siebie w tym miejscu, oczywiście, że nie chciałam tam trafić, ogarnął mnie strach i przygnębienie, bo wiedziałam już że każdy grzech nawet "najmniejszy" oddziela nas od Boga i jego zbawienia jak jest napisane
I List Jana 3:4
"Każdy, kto popełnia grzech, przekracza też prawo, ponieważ grzech jest przekroczeniem prawa."
Widziałam przez to, że ja też nie zasługuje na zbawienie, na relacje z Bogiem, że moje chodzenie do kościoła było obłudne i bezcelowe, że moje życie było puste i nie miało sensu, więc w modlitwie prosiłam Pana Jezusa o dar zbawienia, prosiłam kilkukrotnie, bo myślałam, że może nie usłyszał, ale wiem już, że Pan Jezus jest Bogiem wszechmogącm i wiernym, więc to co obiecał tego dokona.
I List do Tesaloniczan 5:24
"Wierny jest ten, który was powołuje; on też tego dokona."
Pan Jezus umarł za grzechy całego świata, a skoro za cały świat to i za mnie, wystarczy uwierzyć, że On już zrobił wszystko to czego my nie daliśmy rady, Pan Jezus nie popełnił żadnego grzechu na Ziemi, wypełnił prawo Boże, dlatego Jego ofiara dla Boga była czysta i przyjemna, my nic nie możemy dać, bo grzech nas kala, za to Jezus daje nam życie wieczne, bo umiłował nas już od początku stworzenia, dzięki Bogu!
List do Efezjan 2:8-9
"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga. Nie z uczynków, aby nikt się nie chlubił."
Cała Biblią mówi o miłości Boga do człowieka, to Bóg pierwszy nas umiłował nie my Jego, bo nikt nie szukał Boga.
I List Jana 4:19
"My go miłujemy, ponieważ on pierwszy nas umiłował."

Natalia Barszczyk